Dāvis Mazais izcīna 6. vietu Eiropas čempionātā jauniešiem IQFoil klasē

Laika posmā no 29. oktobrim līdz 5. novembrim Brestā, Francijā norisinājās Eiropas čempionāts Jauniešiem un Junioriem IQFoil klasē. Latviju šajā čempionātā trenera J. Preisa vadībā pārstāvēja 5 dalībnieki – Latvijas Olimpiskās vienības sportists Dāvis Mazais, Marta Kļaviņa, Kārlis Menģelsons, Miks Bušmanis un Viljams Preiss.

“Čempionāts bija ļoti vējais, varētu pat teikt vētrains, brīžiem sasniedzot 35 un pat 40 knotu stipru vēju. Dāvis čempionāta laikā turējās ap 10 vietu, bet pēdējās dienās izdevās iekļūt labāko desmitniekā, nodrošinot startus pēdējās dienas Medal race* sērijā. Šī brauciena sākums bija dramatisks, jo 4 no 7 dalībniekiem tika diskvalificēti par pāragru startu, bet Dāvis nodemonstrēja aukstasinīgu meistarību un neizbrauca falšstartā. Atlika apdzīt tikai vienu no atlikušajiem diviem konkurentiem, lai nokļūtu pusfinālā, diemžēl, viss neizdevās, kā gribējās, abi britu sportisti nedaudz atrāvās un nebija iespējams tos vairs noķert,” stāsta treneris Jānis Preiss.

Kopvērtējumā Dāvis Mazais ierindojās 6. vietā 100 dalībnieku (no 21 valsts) konkurencē.

“Čempionāts bija grūts, bija braucieni visādos apstākļos, bet pārsvarā tie bija stiprā vējā. Bija ļoti interesanti cīnīties tik spēcīgā flotē un prieks, ka spēju tikt Medal race. Esmu ļoti apmierināts ar rezultātu. Tagad sezona ir beigusies, tas nozīmē, ka vēlreiz jāizvērtē šajā gadā sasniegtais, pieļautās kļūdas un jāgatavojas nākamajam gadam, lai tas izdotos vēl labāks,” stāsta Dāvis Mazais.
Marta Kļaviņa 43 sieviešu konkurencē ieņēma 29. vietu 17 valstu konkurencē. Marta norāda, ka šie bija ļoti izaicinoši vēja apstākļi un intensīva sacensību nedēļa. Miks Bušmanis startēja U17 grupā, ierindojoties 53. vietā kopvērtējumā starp 93 dalībniekiem un 7. vietā savā grupā (U15) 25 dalībnieku konkurencē. Savukārt, Kārlis Meņģelsons, kurš šada līmeņa IQFoil sacensībās piedalījās pirmo reizi, ierindojās 86. vietā kopvērtējumā. Viljams Preiss, kas bija šī čempionāta jaunākais dalībnieks, kopvērtējumā (U15 un U17 grupā) ieņēma 86. vietu starp 93 dalībniekiem, attiecīgi U15 grupā 17. vietu 25 dalībnieku konkurencē.

Visi rezultāti atrodami šeit: https://2022iqyjeuropeans.sailti.com/en/default/races/race-resultsall

*Medal Race nozīmē, ka pirmais brauciens ir no 10. līdz 4. vietai, no kuriem labākie divi dodas tālāk uz pusfinālu.

Vairāk bildes un video var apskatīt IQFoil Youth and Junior FB lapā: https://www.facebook.com/iqfoilyouthjunior

Video no sacensību dienas: https://fb.watch/gDtsrhH_J2/

Dāvis Mazais ir Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) bronzas sastāva sportists. LOV sportistus līdzfinansē Latvijas Olimpiskā komiteja no valsts budžeta līdzekļiem.

Latvijas Olimpiskā Komiteja

Latvijas Olimpiskā vienība

https://lsfp.lv/

https://www.izm.gov.lv/lv

Martas Kļaviņas dalība ir līdzfinansēta ar Rīgas Domes atbalstu.