Šodien Rīgā atklās lielāko starptautisko regati Latvijā –  Gulf of Riga Regatta (GoRR)

Piedaloties vairāk nekā 45 komandām no Baltijas jūras reģiona valstīm, šodien galvaspilsētā atklās lielāko starptautisko regati. Teju nedēļu garās burāšanas sacensības iesāksies pulksten 15.00 ar saviesīgām sacensībām Daugavā pie Vanšu tilta. Regates svinīgais sākums būs vērojams visiem Rīgas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem.

Jau pulksten 15.00 dalībnieku komandas, kuras būs reģistrējušās sacensībām, piedalīsies pirmo reizi īpaši Rīgas pilsētai veltītā atklāšanas regatē,” skaidro Latvijas Jūras burāšanas asociācijas (LJBA) valdes priekšsēdētājs un sacensību organizators Valters Romans. Viņš norāda, ka saviesīgā regate būs īpaša ar to, ka jūras spējīgas jahtas tik lielā skaitā nemēdz ierasti sacensties Daugavas akvatorijā tik tuvu pilsētas centram. “Burāšanas sacensībās tomēr biežāk dodamies jūrā un regati vērot no krasta ir krietni grūtāk,” tā Romans, norādot, ka starp burātājiem, kuri rīt cels buras un zēģelēs pilsētā ir arī pasaules čempioni un visi pērnā gada GoRR uzvarētāji.

Pēc saviesīgās regates, kas, ticamāk, varētu ilgt stundu, svinīgā sacensību atklāšana notiks pulksten 19.00 Pilsētas jahtklubā. Atklāšanā burātājus sveiks ne tikai organizatoru un sacensību komitejas pārstāvji, bet arī Latvijas Zēģelētāju savienības prezidents Leonīds Loginovs un Rīgas brīvostas pārvaldes priekšsēdētājs Ansis Zeltiņš. Pēc atklāšanas sekos īpaši juteklisks koncerts uz ūdens, uzstājoties mūziķei Sniedzei Prauliņai ar draugiem – Matīsu Akurateru un Andreju Vasiļjevu. Kā skaidroja sacensību organizatori, drošības apsvērumu dēļ atklāšanas pasākumā jahtkluba teritorijā varēs piedalīties tikai dalībnieki un aicinātie viesi, taču no krasta pasākums būs vērojams visiem interesentiem.

Rīgas līča regate jeb GoRR šogad notiks no 26.jūnija līdz 1.jūlijam. Pirmā sacensību diena tiks aizvadīta pirmdien, 27.jūnijā, Rīgā ar startu pulksten 12.00 dienā un finišu pie moliem. Pēc tam otrdien visa flote startēs 10.00 un burās tālāk uz otro Latvijas ostu – Salacgrīvu, kur 28.jūnija vakarā pulksten 20.30 pilsēta sagaidīs burātājus ar īpašu koncertu, uzstājoties grupai Homeopāti. Koncertu varēs baudīt visi Salacgrīvas viesi bez maksas. Taču no trešdienas, 29.jūnija, regate dosies tālāk uz Igauniju, uz Sāmsalas ostu – Koiguste, kur dalībnieki viesosies pirmo reizi regates pastāvēšanas vēsturē. Noslēdzošais sacensību posms, kā arī Latvijas Atklātā jūras burāšanas čempioni, GoRR uzvarētāji un Livonijas kausa ieguvēji tiks noskaidroti beidzamajā regates ostā Kuresārē, kur sacensības piestās no 30. jūnija līdz 1. jūlija svinīgajam apbalvošanas noslēgumam.

GoRR ir ikgadēja lielākā starptautiskā regate Latvijā, kas ierasti aizrit nedēļas garumā pēc Jāņiem. Sacensībās piedalās komandas no Baltijas jūras reģiona, aktīvāk piedaloties tieši Baltijas valstu komandām. Sacensības notiek jau sesto gadu un to laikā tiek noskaidroti Latvijas jūras burāšanas čempioni un tiek izcīnīts Livonijas kauss, kas simbolizē Latvijas jūras burāšanas tradīciju atdzimšanu. Regati organizē Latvijas Jūras burāšanas asociācija sadarbībā ar Latvijas Zēģelētāju savienību un Igaunijas partneriem – Saaremaa Merispordi Selts.

Regates programma

26. jūnijs

10.00-16.00                    Reģistrācija, apmērīšanas un aprīkojuma pārbaude

15.00                            Saviesīgā regate Daugavas upē pie Vanšu tilta

19.00                    Sacensību atklāšana un koncerts

27. jūnijs

12.00                    Pirmais brīdinājuma signāls piekrastes braucienam Rīga – Rīga

28. jūnijs

10.00                    Piekrastes brauciens Rīga – Salacgrīva

20.30                    Koncerts pie Salacgrīvas ostas pārvaldes, uzstājoties grupai Homeopāti

29. jūnijs

11.00                    Piekrastes brauciens Salacgrīva – Koiguste

30. jūnijs

11.00                    Piekrastes brauciens Koiguste – Kuresāre

1. jūlijs

11.00                    Piekrastes brauciens Kuresāre – Kuresāre

                            Apbalvošana

Plašāka informācija

Oficiālā regates mājaslapa https://gorr.lv/lv

GoRR sociālās vietnes: Facebook @gulfregatta ; Instagram @gorr_lv ; Youtube @Gulf of Riga Regatta – GoRR

Foto un video

Foto no 25.jūnija reģistrācijas #GoRR2022: https://failiem.lv/u/rc9z2r364 (foto: Jānis Spurdziņš)

Video atskats uz #GoRR2021 sākumu pērn: https://www.youtube.com/watch?v=YVnhyy7DgL8&t=75s (video: Mārcis Pļaviņš, Sky Route Films)

* * * * *

Mediji laipni aicināti pieteikt dalību saviesīgajai regatei, kas notiks šodien plkst. 15.00 Daugavā pie Vanšu tilta (ierašanās pl. 14.00). Tāpat mediji tiek aicināti vērot pirmo sacensību dienu Rīgas līcī, dodoties līdzi sacensību dalībniekiem (ierašanās pl. 10.00).

Lai varētu nodrošināt visiem vietas uz peldlīdzekļiem, iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta. Lūdzam sazināties, izmantojot zemāk noradīto kontaktinformāciju.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Skorobogatova                                   

#GoRR organizatore

E-pasts: ilona.skorobogatova@gmail.com

M.t. +371 259 22 782                                          

                      

Šis pasākums tiek līdzfinansēts no valsts budžeta līdzekļiem.