Valters Videnieks Ristna Wave Classic čempionātā izcīna pirmo vietu U21 grupā

10.-11. oktobrī Igaunijā, Hiuma salā notika “Ristna Wave Classic” sacensības viļņu burāšanā, kas reizē ir viens no diviem iespējamajiem Igaunijas čempionāta posmiem. Sacensības notika divās grupās – jauniešu U21 un pieaugušo konkurencē ar attiecīgi 5 un 13 dalībniekiem kopumā no 4 valstīm (Igaunija, Latvija, Polija, Somija). Lietuvieši bija ieradušies kā “starptautiskie novērotāji”, bet sacensībās nepiedalījās.

Apstākļi kā parasti nebija ideāli, bet visumā piemēroti sacensību norisei. Vēja ātrums 9-13m/s, maksimālais viļņu augstums līdz 2.5m. Abās grupās uzvarētāji tika noskaidroti “double elimination” konkurencē.

No Latvijas burātājiem augstāko pozīciju izcīnīja Valters Videnieks (LAT33) iegūstot pirmo vietu U21 grupā. Paralēli startiem jauniešu klasē, Valters piedalījās arī pieaugušo grupā, kur spēja ierindoties dalītā 7./8. vietā (pēc provizoriskiem datiem).

Pieaugušo konkurencē augstāko vietu no Latvijas braucējiem izcīnija Krišjānis Tūtāns (LAT168), ierindojoties 4. vietā. Krišjānim sacensības sākās ar neveiksmīgu “hītu” pret igauņu sportistu Kristjan Kiisk. Nākamajā dienā “double elimination” ietvaros Krišjānis pamazām atguva zaudēto, taču pusfinālā, satiekoties “hītā” ar šo pašu sportistu, zaudēja un kopvērtējumā palika ceturtais.