Valters Videnieks izcīna bronzu Pasaules kausa sacensībās viļņu burāšanā

Dānijas rietumos Ziemeļjūras krastā, Klitmillerē, reģionā, kas pasaulē ieguvis atpazīstamību kā Cold Hawaii, šogad no 12. līdz 18. septembrim notiek vienīgās PWA (The Professional Windsurfers Association, kuras rīkotās World Tour sacensības ir nozīmīgākais profesionālās viļņu burāšanas notikums pasaulē) organizētās jauniešu pasaules kausa sacensības viļņu burāšanā (Noerstick Cold Hawaii PWA Youth Windsurf Wave World Cup 2021)

Šajā pasākumā piedalās gandrīz 30 sportisti no 7 valstīm – Dānijas, Vācijas, Spānijas, Grieķijas, Beļģijas, Japānas un Latvijas. Mūsu valsti pārstāv Valters Videnieks (buras numurs LAT33). 

Šis ir jau otrais gads, kad Valters startē PWA rīkotajās viļņu burāšanas sacensībās. Šogad apstākļi bija krietni atšķirīgi – vairāk sacensībām piemērotu vējainu un viļņainu dienu, līdz ar ko sacensības varēja notikt pilnajā  “double elimination” formātā*. Pirmajā dienā pēc “single elimination” braucieniem un rokas traumas Valters dalīja 4. vietu ar vēl diviem jauniešiem, taču nākamajās sacensību dienās parādīja savas prasmes labā līmenī un kopvērtējumā ieguva 3. vietu PWA pasaules kausa U17 grupā. Līdz otrās vietas pjedestāla pakāpienam pietrūka pāris punktu un uz tā kāpa vietējais puisis Tobias Bjornaa. Pirmajā vietā U17 grupā burātājs no Vācijas Antons Rihters.

Vairāk par Noerstick Cold Hawaii PWA pasaules kausu viļņu burāšanā jauniešiem lasi sacensību mājas lapā (spiest šeit).

Valters Videnieks nāk no Pāvilostas, un, lai arī tikai 16 gadus vecs, ir burātājs ar lielu pieredzi – 4 kārtējs Latvijas čempions BIC Techno293 klasē, kā arī pagājušā gada Latvijas jauniešu (U20) čempions viļņu burāšanā. Valters ir PulsBoards vējdēļu un Hot Sails Maui buru komandu braucējs, kuru atbalsta veikals SurfPro un viesnīca “Vēju paradīze”.

Foto: Pasākuma publicitātes foto

Valtera bildes no mačiem, treniņiem un citiem svarīgiem brīžiem: https://instagram.com/valtersvidenieks?igshid=1hlwkby2u9qpw

*Dubultās izslēgšanas turnīrs ir izslēgšanas turnīra sacensību veids, kurā dalībnieks zaudē tiesības uzvarēt turnīra čempionātā, ja tiek zaudētas divas spēles. https://en.wikipedia.org/wiki/Double-elimination_tournament