Vitai Matīsei bronza Eiropas čempionātā RACEBOARD klasē

Tēma Pasākumi Latvijā | 0

Četras dienas Ķīšezerā valdīja sportiska atmosfēra, un sportisti no 15 valstīm cīnījās par Eiropas čempionu tituliem vējdēļu Raceboard klasē. Tostarp arī Vita Matīse, kura no latviešiem uzrādīja visaugstāko sniegumu šajās sacensībās, izcīnot trešo vietu dāmu konkurencē. Vitas cīņas spars bija manāms no pirmā līdz pēdējam braucienam, cīnoties ar galvenajām konurentēm čehieti Janu Slivovu un somieti Aleksandru Blinniku. Katrs brauciens raisīja intrigu, jo dāmas par pirmo vietu cīnījās no visas sirds, un pēc katra brauciena rezultāti mainījās, ievietojot katru no minētajām dāmām gan pirmajā, gan otrajā un trešajā vietā. Rezultātā uzvaru guva Aleksandra no Somijas, aiz sevis atstājot attiecīgi Janu un Vitu.

Kopā tika izvests maksimālais pieļaujamais braucienu skaits – 15. Sacensību laikā tika pieredzēti ganrīz visi Latvijas vasarai atbilstošie laikapstākļi. Bija saule, mākoņi, vējš, bezvējš, brāzmains vējš, lietus, stiprs lietus un svelme. Tie bija sacensībām absolūti atbilstoši laikapstākļi, tāpēc tās izdevās pēc pilnas programmas.

Par Eiropas čempionu vīriešu klasē kļuva Maksymilian Wojcik no Polijas, kurš savu vietu nosargāja vien pēdējā braucienā, nemitīgi cīnoties ar otrās vietas ieguvēju Aron Gadorfalvi no Ungārijas un uzvaru izcīnot vien protesta ceļā. Trešajā vietā spānis Curro Manchon.

Arī vīri no Latvijas darīja, ko varēja, un sarežģītajos apstākļos uzrādīja ievērības cienīgus rezultātus. Labākais no latviešiem izrādījās Juris Rožkalns, izcīnot 24.vietu.

Visi rezultāti, kā arī foto galerija un cita informācija šeit:

https://europeans2018.raceboard.org