Latvijas Čempioni burāšanā noskaidroti

Tēma Pasākumi Latvijā | 0

Pēdējo gadu lielākais burāšanas pasākums Klubā 360 – Latvijas atklātais burāšanas čempionāts – ir noslēdzies. Trīs dienas uz ūdens un krastā, maksimālais pieļaujamais braucienu skaits katrā klasē un noskaidroti 2017.gada Latvijas čempioni Optimist, Laser un vindsērfinga jauniešu Techno293 klasēs.

Latvijas atklātais čempionāts pulcēja 142 sportistus no četrām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas. Trīs sacensību dienās mēs piedzīvojām bezvēju, ļoti spēcīgu vēju, pērkona negaisu, spēcīgu lietu, krusu, daudz saules, augstu un arī mērenu gaisa temperatūru. Kopumā trīs nogurdinošas un ļoti produktīvas dienas Latvijas burāšanas dzīvē aizvadītas.

Šis Latvijas čempionāts no citām sacensībām atšķīrās ar noslēdzošo “Medal race” jeb medaļu braucienu Optimist klases ātrākajiem 10 sportistiem. Viens medaļu brauciens varēja un arī izmainīja vietu sadalījumu starp pirmajiem desmit līderiem. Viens starts, desmit braucēji un pieciem no tiem falšstarts jeb pāragrs starts. Taču līderpozīcijas saglabāt izdevās visu braucienu līderim Mārtiņam Atillam, kurš arī šogad saglabāja savu Latvijas čempiona titulu.

Optimist klasē Agate Einause ir 2017.gada čempione meiteņu grupā

Optimist B grupā čempions Ričards Muciņš.

Laser klasei 9 braucieni, un čempioni ir:

4,7 grupā Robins Špats

Radial grupā Artjoms Švecovs

Standard grupā Ģirts Fišers Blumbergs.

55 dalībnieki vindsērfinga Techno 293 klasē. Čempionu sadalījums:

U3,5 Valters Videnieks

U13 Dāvis Mazais

U13 meitenes Viktorija Gailuma

U15 Matīss Punte

U15 meitenes Jana Lomats (BLR)

U17 Emīls Punte

U17 meitenes Julija Matveenko

Visi sacensību rezultāti ŠEIT

Sacensību organizatori vēlreiz izsaka lielu pateicību visiem atbalstītājiem un sponsoriem. Un, protams, īpašais un vislielākais paldies visiem 20+ brīvprātīgajiem, kuri krastā un uz ūdens pašaizliedzīgi darīja labus darbus pasākuma veiksmīgai norisei.