Latvijas kaitbordisti gūst ievērojamus panākumus grūtākajās ziemas pūķošanas sacensībās Redbull Ragnarok

Tēma Pasākumi ārvalstīs | 0

Latvijas pārstāvji tiko atgriezušies no ziemas kaitborda sacensībām Redbull Ragnarok Norvēģijā, kur guvuši   lieliskus rezultātus,  pārsteidzot un apsteidzot pasaules kaitborda grandus.

Latvijas sportiste Aija Ambrasa ķļuva par uzvarētāju starp sievietēm snovborda disciplīnā, savukārt Mārtiņš Sproģis 80 spēcīgu braucēju kokurencē ieguvis 8 vietu, aiz sevis atstādams daudzus pasaulē zināmus kaitbordistus.

Kopējais Raganarok distances garums ir vairāk nekā 130 km un sportistiem jāpieveic 5 apļi. Šogad no 369 dalībniekiem – gan slēpošanas, gan snovborda disciplīnā – tas izdevies tikai 8! Šādi skaitļi parāda trases grūtuma un skarbuma pakāpi. Kaitbordistiem jābrauc Norvēģijas kalnos – dažāda vēja apstākļos. Vējš svārstās no dažiem metriem līdz 30m/s. Ir jāpārvar kalni, ieplakas  un kraujas dažādu vēju un sniega seguma apstākļos.

Aija Ambrasa vienīgā savā kategorijā nobrauca vairāk  kā 2 apļus, formāli – 3, un ierindojās pirmajā vietā divdesmit sieviešu konkurencē, aiz sevis otrajā vietā atsājot Norvēģijas un trešajā vietā Kanādas pārstāvi.

“ Šī gada RedBull Ragnarok apliecināja, ka tās ir pašas grūtākās kaitborda sacensības pasaulē.

Sacensību rezultātu izšķīra  taktika,  fiziskais spēks,  psiholoģiskā noturība, kā arī inventārs un pieredze, kaitojot ļoti dažādos vēja apstākļos. Šī uzvara man bija īpaši svarīga, tas bija mans sapnis kopš pašas pirmās Red Bull Ragnarok, kas notika 2010. gadā. Jūtos ļoti gandarīta, ka ieguldītais darbs treniņos ir atmaksājies,” saka Aija Ambrasa.

Mārtiņš Sproģis formāli veicis 3 apļus, bet reāli 4 apļus.

“Sacensības bija ļoti grūtas dēļ mainīgā vēja stipruma, sniega segas kondīcijas un distances garuma. Pēdējos pāris apļus bija īpaši smagi braukt, jo dēlis ļoti slikti slīdēja. Lai kaut daļēji to kompensētu, izvēlējos lielāku pūķi nekā sacensību sākumā, ar to braukt bija fiziski grūtāk, kā arī  nācās bīstami lavierēt starp akmeņiem sniegā. Pēc sacensībām ir liels gandarījums par pieveikto distanci, iegūto rezultātu, kā arī par sajūtām, ko sniedz stāšanās uz starta ar vairāk kā 350 citiem kaitbordistiem“, stāsta Mārtiņš Sproģis.

„Latvijas sportistiem šis ir augsts panākums, īpaši ņemot vērā, ka šogad uz sniega seguma Latvijā trenēties gandrīz nebija iespējams. Abi sportisti aiz sevis atstājuši daudzus ziemas lielvalstu – Kanādas, Šveices, Austrijas, Krievijas sportistus“, uzsver Latvijas Kaitsērfinga Asociācijas valdes priekšsēdētājs Larss Āboliņš.

Labus rezultātus parādījuši arī citi Latvijas pārstāvji. Jonatans Sterns 29. vieta snovbordā vīriešiem, Māris Čudars 39.vieta slēpošanas disciplīnā.

 

Papildinformācijai:

Larss Āboliņš

Latvijas Kaitsērfinga Asociācija

+371 29116443