Latvijas jaunie iQFoil sportisti sezonu uzsāk ar pārliecinošu sniegumu

No 7. līdz 13. martam Spānijas pilsētā El Puerto Sherry de Santa Maria (Kadisas reģionā) norisinājās iQFoil International Games (iQGames) sacensības, kurās startēja dažādu vecuma grupu vindsērfinga sportisti olimpiskajā iQFoil klasē. Sacensībās piedalījās 161 sportists no 34 valstīm.

Latviju sacensībās pārstāvēja četri jaunie vindsērfinga sportisti. Viljams Preiss (Burāšanas klubs 360) un Rūdolfs Putnis (Burāšanas klubs 360) startēja U17 vecuma grupā, savukārt Patriks Garisons (Burāšanas klubs 360) un Dāvis Škutāns (Ūdenssporta klubs “Kambīze”) sacentās U19 vecuma grupā.

Īpaši veiksmīgs sezonas sākums izdevās Viljamam Preisam, kurš U17 vecuma grupā izcīnīja 5. vietu. Sacensību sākumā Viljams atradās 11. vietā, taču turpmākajās dienās pakāpeniski uzlaboja savu pozīciju un kvalificējās medalrace kārtai. Ceturtdaļfinālā viņš pārliecinoši uzvarēja savu braucienu, bet pusfinālā, kur vairāki sportisti saņēma sodus par pāragru startu, šoreiz neizdevās kvalificēties finālam. Tomēr kopvērtējumā tika izcīnīta augstā 5. vieta.

Dāvis Škutāns U19 vecuma grupā 34 dalībnieku konkurencē izcīnīja 11. vietu, kas līdz šim ir viņa veiksmīgākais rezultāts starptautiskajās sacensībās. Sacensību laikā sportists demonstrēja vienu no lielākajiem ātrumiem distancē un spēja konkurēt ar iepriekšējo gadu Eiropas un pasaules čempionātu medaļniekiem. Kā pēc sacensībām atzīmēja Dāvja treneris Nicolas Schreier, sportists ir ievērojami progresējis un būtiski uzlabojis savu burāšanas līmeni. Treneris ir pārliecināts, ka Dāvis ir labi sagatavots un spēs uzrādīt augstu rezultātu arī jauniešu pasaules čempionātā, kas šī gada jūlijā norisināsies Costa Brava, Spānijā.

Savukārt Rūdolfs Putnis un Patriks Garisons šajās sacensībās guva vērtīgu starptautisko pieredzi, kas palīdzēs sagatavoties nākamajiem startiem. Sportistus sacensībās pavadīja Burāšanas klubs 360 treneris Jānis Preiss.

Sacensības Spānijas Atlantijas okeāna piekrastē dalībniekus sagaidīja ar saulainiem laikapstākļiem un labiem vēja apstākļiem, kas ļāva aizvadīt dinamiskas un tehniski prasīgas sacensības.

Sveicam sportistus ar lielisko sniegumu un vēlam veiksmi, izturību un panākumus 2026. gada sezonā!

Ūdenssporta kluba “Kambīze” sportista Dāvja Škutāna dalību sacensībās atbalstīja Ķekavas novada pašvaldība.
Tekstu sagatavoja Latvijas Burāšanas savienība sadarbībā ar Burāšanas klubu 360 un Ūdenssporta klubu “Kambīze”.

Sacensību rezultāti šeit
Foto: sacensību organizatoru arhīvs – @sailingenergy / @iqfoilclass